Log inSamoobsługowy alkomat w szczycieńskiej jednostce policji

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie posiada na wyposażeniu samoobsługowe urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, które znajduje się na recepcji w szczycieńskiej jednostce. Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komendy i bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie sfinansowane zostało przez Urząd Miejski w Szczytnie.

Ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów przez pijanych kierujących którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego też,  każdy kierujący, który chce mieć pewność, że może bezpiecznie wsiąść za kierownicę ma możliwość skorzystania z bezpłatnego urządzenia do badania stanu trzeźwości, które znajduje się w szczycieńskiej jednostce. 

reklama

Urządzenie zostało zakupione ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Znajduje się ono w budynku komendy na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwość Alkomat jest samoobsługowy, a korzystanie z niego intuicyjne i bezpłatne. Należy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na tabliczce przy alkomacie oraz stosować się do komunikatów wyświetlonych na ekranie urządzenia.

Możliwość korzystania z alkomatu znajdującego się na wyposażeniu szczycieńskiej jednostki to krok w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Źródło: KPP w Szczytnie

-3°C

Szczytno

Mostly Cloudy

Humidity: 74%

Wind: 32.19 km/h

  • 03 Jan 2019 -1°C -5°C
  • 04 Jan 2019 0°C -6°C