Log inPijany kierowca wiózł dziecko

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się pewien mieszkaniec Szczytna, który będąc pod wpływem alkoholu przewoził w aucie 9-letniego syna swojej partnerki. Już wkrótce usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci po raz kolejny apelują, aby nie być biernym, widząc nietrzeźwego „za kółkiem”.

Przedwczoraj (23.09.2019 r.) przed godziną 08:00 w Szczytnie na ulicy Władysława IV szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym MG ZS, którego tor jazdy sugerował, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo 40-latek w aucie przewoził 9-letniego syna swojej partnerki. 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania i wysokie świadczenia pieniężne.

Tego samego dnia w Szczytnie na ulicy Łomżyńskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwą rowerzystkę. Kierująca jednośladem miała w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. 54-latka została ukarana mandatem karnym, jak również zakazano jej dalszej jazdy.

reklama

Źródło: KPP w Szczytnie

-3°C

Szczytno

Mostly Cloudy

Humidity: 74%

Wind: 32.19 km/h

  • 03 Jan 2019 -1°C -5°C
  • 04 Jan 2019 0°C -6°C