Log inSzczęśliwy finał poszukiwań 82-latka

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej szczycieńscy policjanci odnaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Mężczyzna zgubił się w lesie, a że telefon mu się rozładował nie wiedział jak wrócić do domu. Pomogli policjanci.

Wczoraj (24.09.2019 r.), około godziny 20:35 szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne  zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mężczyzny. Jak wynikało z przekazanej informacji, wybrał się on do lasu na grzyby i zabłądził. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu, gdyż rozładowała mu się bateria w telefonie.  

Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali poszukiwania. Jako pierwsi w rejon zaginięcia udali się patrolowcy, którzy po kilkunastu minutach na jednej z ambon w kompleksie leśnym 10 km od miejscowości Kot znaleźli zaginionego mężczyznę. 82-latek nie potrzebował pomocy medycznej, czuł się dobrze. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że zgubił się w lesie i nie wiedział jak wrócić do domu. Ponadto rozładował mu się telefon oraz elektryczny rower którym przyjechał do lasu. W związku z powyższym postanowił wejść na ambonę i tam oczekiwać na pomoc. 

Policjanci odwieźli 82-latka do domu pod opiekę zaniepokojonych najbliższych.

reklama

Źródło: KPP w Szczytnie

-3°C

Szczytno

Mostly Cloudy

Humidity: 74%

Wind: 32.19 km/h

  • 03 Jan 2019 -1°C -5°C
  • 04 Jan 2019 0°C -6°C