Log inDozór za posiadanie narkotyków

Prokurator Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec 23-letniego mieszkańca Szczytno środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji w związku z posiadaniem przez niego narkotyków w postaci marihuany oraz amfetaminy. Za przestępstwa narkotykowe grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Szczycieńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie dążą to tego, by eliminować z rynku wszelkie środki psychotropowe oraz odurzające. Tak też było we wtorek (01.10.2019 r.), kiedy to podczas wykonywanych czynności służbowych, w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 23-letniego mieszkańca Szczytna ujawnili, a następnie zabezpieczyli susz koloru zielonego oraz biały proszek. W wyniku użycia testera narkotykowego okazało się, że zabezpieczone substancje to środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz substancje odurzające w postaci marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 38 działek amfetaminy oraz 11 działek marihuany.

reklama

W związku z powyższym wobec mieszkańca Szczytna prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających 23-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: KPP w Szczytnie

-3°C

Szczytno

Mostly Cloudy

Humidity: 74%

Wind: 32.19 km/h

  • 03 Jan 2019 -1°C -5°C
  • 04 Jan 2019 0°C -6°C