Log inPolicjanci z wizytą u przedszkolaków (zdjęcia)

Policjanci ze szczycieńskiej komendy spotkali się z najmłodszymi z przedszkola „Fantazja” w Szczytnie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz w najbliższym otoczeniu. Policjantki przybliżyły dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wskazały jak postępować w kontaktach z osobami obcymi oraz zwierzętami. W jakim celu? Po to, aby najmłodsi wiedzieli jak dbać o własne bezpieczeństwo i jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać. Dodatkowo pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego maluchy przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia szczycieńscy policjanci odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola „Fantazja” w Szczytnie. Funkcjonariusze podczas spotkania rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz na placu zabaw i w parku. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną – st. post. Joanna Manelska podczas spotkania poruszyła temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz wspólnie omówiono najczęściej spotykane znaki na drodze. Podczas pogadanki nie mogło zabraknąć kilku słów o konieczności noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, podczas wieczornych spacerów.

reklama

Współprowadząca zajęcia – asp. szt. Anna Walerzak - przypomniała najmłodszym, jak niebezpieczne mogą być kontakty z nieznanymi osobami podkreślając, aby w tej kwestii dzieci zachowały szczególną ostrożność i nieufność wobec obcych osób, jak też każdorazowo o takich spotkaniach informowały dorosłych. Dodatkowo dzieci uzyskały informację jak zachować się podczas spotkania z nieznanym psem, w tym również jaką należy przybrać pozycję, gdy z zachowania zwierzęcia wynika, że może nas zaatakować.

Na koniec maluchy w obecności policjantów ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Źródło: KPP w Szczytnie

Więcej w tej kategorii: « Bronisław Komorowski w Szczytnie

-3°C

Szczytno

Mostly Cloudy

Humidity: 74%

Wind: 32.19 km/h

  • 03 Jan 2019 -1°C -5°C
  • 04 Jan 2019 0°C -6°C